Thunderbird FTP Apache Office yum VPN php ini błędy php OS X Server pst MySQL 5.5 okno uruchom NK2 rejestr regedit gpedit SELinux wiersz poleceń phpBB komendy Linux mysqldump CTFMON MySQL linia komend phpMyAdmin autouzuepłnienie terminal bash PPPoE java hasło root usługi Windows XP Mikrotik kopia zapasowa linia poleceń Miktotik Cyrus Outlook Access Point Windows 7 autoresponder kompaktowanie

Jak odzyskać pocztę po kompaktowaniu?

2011-03-29 20:56 | lobo

Outlook Express 6 zapisuje wiadomości w plikach z rozszerzeniem *.dbx, gdzie każdy folder w programie odpowiada odrębnemu plikowi na dysku. Pojedynczy plik folderów nie może zajmować więcej niż 2GB. Po skasowaniu wiadomości, miejsce zajmowane w plikach dbx nie jest zwalniane. Aby zwolnić miejsce po usuniętych e-mailach należy użyć kompaktowania wiadomości. Tutaj może spotkać nas przykra niespodzianka – czasami znika również część wiadomości, których nie skasowaliśmy.

Istnieje szansa na odzyskanie utraconych wiadomości w prosty sposób przy założeniu, że uda nam się znaleźć kopię kompaktowanego folderu. Kopię tą powinien wykonać sam Outlook Express tuż przed rozpoczęciem kompaktowania. Istnieją 2 miejsca gdzie możemy szukać:

  1. kosz – szukamy plików z rozszerzeniem *.bak,

  2. katalog w którym znajdują się pliki folderów, Outlooka – szukamy plików z rozszerzeniem *.dbt.

Ścieżkę do plików folderów Outlooka możemy szybko odczytać w programie:

 Narzędzia > Opcje > Konserwacja > Folder Magazynu

W pierszym przypadku wystarczy, że przywrócimy pliki a następnie zamienimy rozszerzenia, .bak na .dbx (uprzednio zmieniając nazwy aktualnych plików folderów, które chcemy odtworzyć).

W przypadku drugim, pliki *.dbt znajdziemy w przypadku jeśli kompaktowanie zostało przerwane. Jeśli pomyślnie dotrze ono do końca to pliki te zostaną automatycznie usunięte – wtedy możemy spróbować szczęścia z programem odzyskującym skasowane pliki.

Jeżeli wyżej wymienione rady nie poskutkują pozostaje nam użycie programu takiego jak DBXpress lub podobnego.


Karol

2011-04-06 15:22:29

U mnie niestety nie udało się odzyskać wszystkiego. Znalazłem nawet plik dbt i odzyskałem go, ale widocznie został on częściowo nadpisany ponieważ cześć wiadomości w nim zawartych nie jest widoczna (choć jest część tego co znikło przy kompatkowaniu).


Anna

2011-06-22 14:25:24

Wielkie dzięki! Udało się tym pierwszym sposobem! U mnie była taka sytuacja, że po skompresowaniu zniknęły wiadomości tylko ze skrzynki odbiorczej (inne bez zmian), i TYLKO z 2 ostatnich miesięcy. Nauczka - trzeba częściej opróżniać skrzynkę...


urzendnik

2011-07-13 14:52:19

Uffff, jestem ogromnie wdzięczny za tą pomoc, pierwszy sposób sprawdził sie w 100%


Sławek

2013-03-17 12:55:34

Super porada! Udało się odzyskać wszystkie wiadomości utracone w wyniku kompaktowania :-) Bardzo dziękuję autorowi tej wiadomości.


KASIA

2013-03-26 15:42:08

Witam, znalazłam pliki z rozszerzeniem bak w koszu, kliknęłam przywróć i... mam problem, bo ich nie widzę w OE; czy ktoś może mi pomóc ?


gOlarz

2013-03-26 15:52:36

Do: KASIA Pliki które przywróciłaś to kopie zapasowe z rozszerzeniem bak. Musisz otworzyć katalog gdzie outlook trzyma pliki poczty - widzę, że jest w tym arcie, potem skopiować zawartość w inne miejsce(na wypadek gdyby coś wyszło nie tak) i plikom z końcówką bak zmienić ją na dbt. Nie można mieć 2 plików o tej samej nazwie, więc tam gdzie nazwy się dublują przed zmianą końcówki plikom, które już mają zakończenie dbx dodaj do nazwy cokolwiek. Wszystko oczywiście trzeba zrobić przy wyłączonym Outlooku.


rem

2014-03-10 22:43:33

Witam czy jeśli jest mowa o koszu to mamy na myśli kosz systemu windows xp ja tam nie mam żadnych plików


Joanna

2014-06-14 00:27:44 | www.4kwiaty.pl

Bardzo dziękuję, porada jasna, konkretna i skuteczna. Życzę wszystkiego najlepszego :)))


Dariusz

2017-04-03 10:14:56

Witam, u mnie jest sytuacja następująca - kompaktowanie usunęło jedynie część plików ze skrzynki odbiorczej. W katalogu, w którym znajdują się pliki folderów Outlooka, znalazłem jeden jedyny folder .bat zawierający najprawdopodobniej te brakujące maile ze skrzynki odbiorczej (reszta plików to pliki .dbx). Zamieniłem nazwę tego pliku .bat na.dbx (musiałem z inną nazwą, bo plik "Skrzynka odbiorcza.dbx" jest już ale nic nie mogłem zrobić. W tej chwili ten plik zmienił ikonę i stał się plikiem wsadowym MS-Dos. Czy mogę jeszcze czegoś spróbować ? Dziękuję z góry za pomoc.


Dodaj komentarz

Autor (wymagane)

E-mail (wymagane)

Strona WWW (opcjonalne)

Treść (wymagane)