bash Cyrus mysqldump FTP Access Point autouzuepłnienie phpBB Miktotik Office rejestr wiersz poleceń yum usługi VPN gpedit linia komend OS X Server PPPoE linia poleceń phpMyAdmin MySQL 5.5 błędy php kopia zapasowa kompaktowanie SELinux Windows 7 okno uruchom terminal Outlook hasło root MySQL CTFMON NK2 autoresponder komendy Linux Windows XP php ini Apache Thunderbird pst java Mikrotik regedit

Jak ustawić autoresponder w programie Thunderbird

2013-05-24 20:36 | lobo

Autoresponder najlepiej ustawić na serwerze. Co zrobić w sytuacji kiedy nie mamy dostępu do ustawień konta na serwerze, lub nasz serwer nie posiada autorespondera? Możemy ustawić autoresponder w programie pocztowym. Poniżej opis dla programu Thunderbird:

1. Tworzymy wiadomość, która zostanie automatycznie wysłana w odpowiedzi na przychodzące wiadomości:

wiadomość autorespondera Thunderbird

 

2. Następnie wiadomość zapisujemy jako szablon: Plik -> Zapisz jako -> Szablon 

szablon autorespondera Thunderbird

 

3. Następnie przechodzimy do filtrowania wiadomości: Narzędzia -> Filtrowanie wiadomości (jeżeli nie mamy włączonego górnego menu, możemy kliknąć prawym przyciskiem na górnej belce i zaznaczyć: Pasen menu)

Thunderbird filtrowanie wiadomości

 

4. W nowym oknie klikamy przycisk: Nowy. W kolejnym oknie wybieramy: Brak warunków wszystkie wiadomości, oraz: Odpowiedz używając szablonu, a obok wybieramy utworzony wcześniej szablon.

autoresponder Thunderbird

 

Zatwierdzamy filtr klikając przycisk: OK. Od teraz na każdą odebraną wiadomość zostanie wysłana automatyczna wiadomość. Należy jednak pamiętać, że nastąpi to tylko kiedy program jest włączony. 


Tamberos

2014-05-04 20:43:28

Witam, mam problem skonfigurowałem TB pod ubuntu, klient uruchamia się po włączeniu systemu. Po połączeniu z serwerem odpowiada ale po sprawdzeniu poczty (co 5 min) już nie wysyła autoodpowiedzi. Proszę o pomoc. Tamberos


Egon

2015-11-25 14:29:04

Potwierdzam problem mojego przedmówcy. Dziennik rejestruje działanie filtru, ale wiadomość nie jest odsyłana.


Tommy

2016-10-18 07:24:29

Witam, u mnie jest wysyłana odpowiedź z szablonu, ale nie jest dołączana treść oryginalnej wiadomości (normalnie mam w opcjach ustawione dołączanie treści wiadomości na którą odpowiadam). Da się to jakoś ustawić ?


Dodaj komentarz

Autor (wymagane)

E-mail (wymagane)

Strona WWW (opcjonalne)

Treść (wymagane)