kompaktowanie VPN Outlook bash terminal Thunderbird kopia zapasowa SELinux phpBB autoresponder FTP okno uruchom pst hasło root yum phpMyAdmin regedit błędy php MySQL CTFMON Cyrus Mikrotik Miktotik rejestr Windows 7 komendy Linux Apache OS X Server autouzuepłnienie php ini linia poleceń java Office Windows XP usługi mysqldump wiersz poleceń MySQL 5.5 NK2 gpedit Access Point linia komend PPPoE

Logowanie do systemu Mikrotik za pomocą usługi FTP2013-02-16 09:55:15 | Yapa

1. Pierwszą czynnością, którą musimy zrobić to sprawdzić czy nasz system Mikrotik ma odpowienie ustawienia do korzystania z usługi FTP i czy mamy uprawinienia do korzystania z niej. Za pomocą Winboxa logujemy się na nasz system i wybieramy z menu pozycję USERS :
 2. Następnie przechodzimy do zakładki GROUPS i klikamy na naszego użytkownika. Jak widzimy mamy możliwość wyboru uprawnień do naszych usług. Nasz użytkownik posiada już uprawnienia do usługi FTP.3. Następnie konfigurujemy konkretną usługę czyli FTP. Wchodzimy IP--->Services. Tutaj możemy wybrać port, jak numer/zakres numerów IP z którego będzie możliwość logowania do naszego systemy za pomocą FTP.4. Po skonfikurowaniu mikrotika, spróbujemy się połączyć za pomocą darmowego klienta FTP FileZilla Client. Wpisujemy adres IP, nazwę użytkownika, hasło oraz numer portu który skonfigurowaliśmy i łączymy się.5. Jak widzimy połączenie udało się. Możemy zobaczyć pliki, które są w systemie Mikrotik.