Windows XP rejestr MySQL 5.5 Mikrotik terminal php ini yum FTP bash phpMyAdmin wiersz poleceń autouzuepłnienie hasło root CTFMON linia poleceń komendy Linux mysqldump SELinux pst Outlook java OS X Server regedit Apache Cyrus kompaktowanie phpBB MySQL linia komend usługi VPN okno uruchom błędy php kopia zapasowa gpedit Miktotik Windows 7 PPPoE autoresponder Office NK2 Access Point Thunderbird

Logowanie do systemu Mikrotik za pomocą usługi FTP2013-02-16 09:55:15 | Yapa

1. Pierwszą czynnością, którą musimy zrobić to sprawdzić czy nasz system Mikrotik ma odpowienie ustawienia do korzystania z usługi FTP i czy mamy uprawinienia do korzystania z niej. Za pomocą Winboxa logujemy się na nasz system i wybieramy z menu pozycję USERS :
 2. Następnie przechodzimy do zakładki GROUPS i klikamy na naszego użytkownika. Jak widzimy mamy możliwość wyboru uprawnień do naszych usług. Nasz użytkownik posiada już uprawnienia do usługi FTP.3. Następnie konfigurujemy konkretną usługę czyli FTP. Wchodzimy IP--->Services. Tutaj możemy wybrać port, jak numer/zakres numerów IP z którego będzie możliwość logowania do naszego systemy za pomocą FTP.4. Po skonfikurowaniu mikrotika, spróbujemy się połączyć za pomocą darmowego klienta FTP FileZilla Client. Wpisujemy adres IP, nazwę użytkownika, hasło oraz numer portu który skonfigurowaliśmy i łączymy się.5. Jak widzimy połączenie udało się. Możemy zobaczyć pliki, które są w systemie Mikrotik.