MySQL 5.5 Apache regedit Access Point Thunderbird rejestr gpedit komendy Linux SELinux Windows XP terminal linia komend Outlook błędy php yum Mikrotik autouzuepłnienie VPN usługi autoresponder Office Windows 7 okno uruchom php ini wiersz poleceń Miktotik phpMyAdmin NK2 kopia zapasowa bash phpBB FTP MySQL pst hasło root java mysqldump linia poleceń CTFMON PPPoE kompaktowanie Cyrus OS X Server

Logowanie do systemu Mikrotik za pomocą usługi FTP2013-02-16 09:55:15 | Yapa

1. Pierwszą czynnością, którą musimy zrobić to sprawdzić czy nasz system Mikrotik ma odpowienie ustawienia do korzystania z usługi FTP i czy mamy uprawinienia do korzystania z niej. Za pomocą Winboxa logujemy się na nasz system i wybieramy z menu pozycję USERS :
 2. Następnie przechodzimy do zakładki GROUPS i klikamy na naszego użytkownika. Jak widzimy mamy możliwość wyboru uprawnień do naszych usług. Nasz użytkownik posiada już uprawnienia do usługi FTP.3. Następnie konfigurujemy konkretną usługę czyli FTP. Wchodzimy IP--->Services. Tutaj możemy wybrać port, jak numer/zakres numerów IP z którego będzie możliwość logowania do naszego systemy za pomocą FTP.4. Po skonfikurowaniu mikrotika, spróbujemy się połączyć za pomocą darmowego klienta FTP FileZilla Client. Wpisujemy adres IP, nazwę użytkownika, hasło oraz numer portu który skonfigurowaliśmy i łączymy się.5. Jak widzimy połączenie udało się. Możemy zobaczyć pliki, które są w systemie Mikrotik.