CTFMON java terminal komendy Linux błędy php Access Point SELinux Windows XP linia poleceń pst PPPoE MySQL 5.5 okno uruchom autouzuepłnienie php ini Apache phpMyAdmin hasło root Office VPN Thunderbird MySQL Outlook wiersz poleceń rejestr mysqldump Miktotik kompaktowanie kopia zapasowa phpBB Mikrotik bash gpedit OS X Server Cyrus usługi FTP linia komend Windows 7 autoresponder regedit yum NK2

Jak w Windows XP, Vista, 7, 8 uruchomić serwer VPN?

2013-03-28 8:22 | lobo

Serwer VPN kojarzy się z funkcjonalnością zarezerwowaną dla serwerowych systemów operacyjnych. Tymczasem jest ona dostępna w całej rodzinie systemów Windows: XP, Windows Vista, Windows 7 oraz Windows 8.

Poniżej krok po kroku sposób na uruchomienie serwera VPN w Windows 7 Proffesional (działa takie w wersjach Home)

1. Klikamy na start a następnie Panel Sterowania, w nowo otwartym oknie w pole wyszukaj wpisujemy: połączenia sieciowe. Następnie klikamy na: Wyświetl połączenia sieciowe

Panel sterowania połączenia sieciowe

 

2. Jeżeli widoczne jest menu w oknie połączeń klikamy: Plik -> Nowe połączenie przychodzące (jeżeli menu nie jest widoczne włączamy je klikając: Organizuj -> Układ -> Pasek menu) 

Nowe połączenie przychodzące

 

3. Następnie wybieramy użytkownika, dla którego chcemy udostępnić możliwość podłączenia do VPN

Użytkownik VPN

 

4. W następnym oknie wybieramy metodę połączenia

VPN metoda połączenia

 

5. W następnym oknie możemy przejść do konfiguracji protokołu, lub od razu kliknąć na przycisk: Zezwalaj na dostęp

VPN Zezwalaj na dostęp

 

Lista systemów Windows na których do tej pory przetestowaliśmy poprawne funkcjonowanie serwera VPN:

- Windows XP Home

- Windows XP Professional

- Windows Vista Home Premium

- Windows 7 Home Premium

- Windows 7 Professional

- Windows 8 Professional


vpn1

2013-03-30 12:11:54

VPN do domu to świetna sprawa. Skorzystałem ze sposobu na serwer vpn w windows 7 jak w tym poradniku, ale mam jeden problem. Dostęp do sieci poprzez vpn uzyskuję zawsze dopiero po drugim połączeniu. Za pierwszym razem niby połączenie zostaje ustanowione, ale dostępu do sieci brak. Kiedy się rozłączę i połączę ponownie wszystko działa poprawnie. Podpowie ktoś jak sobie z tym poradzić?


Jurand

2013-09-18 11:15:25

Miałem dokładnie taki sam problem, tzn przy pierwszym połączeniu do VPN brak było dostępu do komputerów na drugim końcu tunelu. Po rozłączeniu i ponownym połączeniu VPN funkcjonował poprawnie. Było to uciążliwe, więc metodą prób i błędów znalazłem rozwiązanie. Jest nim wpisanie zakresu adresów jakie mają otrzymać z DHCP komputery podłączone przez VPN. W Windows 7 można to zrobić poprzez wyklikanie: Otwórz centrum sieci i udostępniania -> Zmień ustawienia karty sieciowej -> Połączenia przychodzące -> Protokół internetowy w wersji 4 -> Określ adresy IP


ŁUKASZ

2013-12-09 00:35:15 | WWW.DDL2.PL

Dzięki tego szukałem!


Shadow

2015-05-21 17:48:49

Witam. No wszystko ślicznie pięknie jest opisane... Ale czy to jest konfiguracja komputer - komputer? Czy może też komputer - smartfon (android)? Borykam się właśnie z tym drugim... a widzę że tu jest tylko jak skonfigurować na kompie a o smartfonie nic nie pisze, może ktoś się bawił właśnie z połączeniem komputer smartfon, mi by się takie przydało... Jak ktoś ma chętnie podpatrzę jak to zrobić. Na kompie zrobione ale jak skonfigurować tel. by hulało?


marcel45143

2015-07-08 11:45:51

Witam nie wiem jak sie polaczyc przez pptp jeśli jest taka możliwość


Dominik

2015-08-02 17:22:08 | vilapolska.pl

@Shadow To masz pokazane jak uruchomić serwer na windowsie, łączyć się możesz każdym urządzeniem które ma funkcje VPN.


patryk

2016-01-12 19:01:16

Ok wszystko pieknie ładnie ale powie mi ktoś jak się pozniej pod tak utworzony vpn podłączyć?


Ax

2016-07-09 09:33:25

patryk - Centrum sieci i udostępniania, tam wybierasz 'skonfiguruj nowe połączenie lub nową sieć' wybierasz VPN wpisujesz adres i powinno być ok. Jak coś źle poprawcie.


myszczur

2017-11-30 10:24:07

A czy komputera na którym będzie serwer VPN nie należy wstawić do DMZ?


Dodaj komentarz

Autor (wymagane)

E-mail (wymagane)

Strona WWW (opcjonalne)

Treść (wymagane)